معرفی کتاب: سلطانه

نویسنده: کالین فالکنر
مترجم: جواد سیداشرف
انتشارات: نگارستان کتاب
سال نشر: ۱۳۷۶

سلطان سلیمان یکی از بزرگترین سلاطین عثمانی بوده مردی که عثمانی در زمان او هم از نظر وسعت و قدرت پیشرفت زیادی می کنه و هم از سوی دیگر به امور مدنی و قانون گذاری توجه زیادی داشته . خرم یکی از کنیزان دربار او بوده که تلاش می کنه با انواع رموز زنانه ، دسیسه چینی ، توطئه و … راه خودشو به سمت سلطان باز کنه . اون از هیچ چیز هراس نداره از این که سلطان خودش یک سوگلی محبوب داره از این وزیر سلطان دوست صمیمی او هم هست از اینکه فقط کنیز محسوب می شه از اینکه ولایت عهدی حق پسر اول سلطان از سوگلی اش می باشد .
کتاب جالب و سرگرم کننده ای هست . خوب چند وقت قبل سرسال حریم سلطان کلی بیننده داشت چه قدر معروف شد البته که من اصلا اهل تلویزیون نیستم ولی خوب این قدر همه می دیدن که بالاخره ادم این ور اون ور هی قسمت هایی را ببینه و در جریان قرار بگیره برای همین یک دفعه پی دی افشو که اتفاقی توی نت دیدم گفتم بذار آروم آروم بخونمش . یه مغایرت هایی با سریال داره اینکه سلیم را فرزند سلیمان نمی دونه این که خرم از سلیمان متنفر بوده و … اما در هر حال معلوم نیست واقعیت چیه کتاب هم سندیتی نداره و بر پایه خیال پردازی نویسنده هم شکل گرفته . خوب اصولا از این جور داستان های بر مبنای واقعیت اما غیرقابل اتکا خوشم نمی یاد اما دیدن شخصیتی تا این حد قوی در هر حال تاثیربرانگیزه !
فالکنر نویسنده انگلیسی ساکن استرالیاست .
قسمت های زیبایی از کتاب
مرا آن قدر بالا نبر که اگر سقوط کردم ، افتادنم مرگبار باشد .
تو بهترین دوست دنیا هستی . داشتن چنین دوستی آرزوی هر فردی است . تا آخر عمر تو را فراموش نخواهم کرد .
کسی که کنترل خود را از دست می دهد بازنده است و همه چیز را از دست خواهد داد .
انتقام اصلا شیرین نیست . انتقام تنها یک احساس را جانشین احساس دیگری می کند : تلخی به جای نفرت ، اشتیاق و آرزو به جای خشم و هیجان .

پاسخ دهید